BESPLATNA OBUKA ZA POTENCIJALNE IT INŽINJERE

 

Dana 29.01.2016. godine, sa početkom u 12:00 časova predstavnici opštine Stanari su održali sastanak sa predstavnicima udruženja „BILD “, koji realizuju projekat „Razvoj IT stručnjaka u regiji Doboj-Tešanj-Gračanica“. Ovaj projekat je od velikog značaja jer otvara mogućnost zapošljavanja u najbržoj rastućoj industriji današnjice (IT – Informacione tehnologije).

Predstavnici Udruženja „BILD“, ponudili su opštini Stanari da, zajedno sa gradom Doboj i opštinama Gračanica, Usora, Petrovo i Tešanj učestvuje u ovom projektu. Za sve zainteresovane, starosne dobi od 20-35 godina, obuka je BESPLATNA i počinje u sredinom februara 2016. godine, u Doboju, Gračanici i Tešnju.

Obuka, koju polaznici treba da savladaju dijeli se na trening jedinicu “Osnova”, koja traje 12 sedmica i održava se dva puta sedmično po 3 sata i trening jedinicu “Specijalizacija”, koja se održava 3 puta sedmično. Osim obuke, za osposobljavanje mladih ljudi, predviđen je i ljetnji institut, gdje se mladi mogu upoznati sa vršnjacima iz drugih opština i prisustvovati radionicama engleskog jezika koje drže nastavnici iz različitih dijelova svijeta.

Opština Stanari je spremna podržati implementaciju navedenog projekta tako što će platiti prevoz zainteresovanim učesnicima, sa svog područja. Za sve dodatne informacije, zainteresovani mogu da posjete veb stranicu www.mozemo.ba ili da se informišu u prostorijama opštine Stanari. Projekat podržava i Britanska ambasada u Sarajevu.

FREE TRAINNG FOR THE POTENTIAL IT ENGINEERS

On the 29 Jan. 2016, at 12:00 pm, the representatives of the municipality of Stanari met with the representatives form the non-profit organization BILD “Bosnia Initiatives for Local Development” which is implementing the project “IT Workforce Development in the Doboj-Tesanj-Gracanica region of BIH.” This project is very important because it creates a possibility of employment in the fastest growing industry of today (IT industry).

Representatives of “BILD”, offered the municipality of Stanari an opportunity to participate in this project together with the city of Doboj and municipalities of Gracanica, Usora, Petrovo and Tesanj. Training is FREE. All interested people from 20 to 35 can apply. The training starts in February 2016 in Doboj, Gracanica and Tesanj.

BILD IT training consists of two training units, “Osnova” and “Specijalizacija”. “Osnova” training lasts for 12 weeks. Classes last for 3 hours and are conducted twice a week. “Specijalizacija” training also lasts around 12 weeks with classes conducted three times per week. Participants of this training will also get a chance to be a part of the summer institute where they can meet young people from other municipalities and learn English language in the workshops that were taught by teachers form different parts of the world.

Municipality of Stanari is ready to support the implementation of this project by providing transportation for all interested citizens from this area. For all further information, visit this web page www.mozemo.ba or come directly to the building of the municipality. Project is supported by the British Embassy Sarajevo.

  • A3 Poster Tuesday Jpg Final Stanari
  • Dsc01231
  • Dsc01233
  • Dsc01232
  • Dsc01235