OBILJEŽENA KRSNA SLAVA HRAMA U RADNJI DONJOJ

Dana 22.09.2016. godine (četvrtak) obilježena je krsna slava hrama u Radnji Donjoj, Sveti Joakim i Ana. Liturgijom u crkvi, sagrađenoj 1987. godine, a zatim ophodnjom oko hrama i lomljenjem slavskog hljeba, narod Radnje Donje i njihovi gosti, uz molitvu su obilježili slavu hrama. Nisu zaboravili ni svojih 10 junaka, među njima i jednu ženu, koji su svoje živote dali za Republiku Srpsku, tako da je, nakon molitve, služen i parastos za poginule borce Vojske Republike Srpske. Prošlogodišnjeg kuma, Nedeljka Đekića, ove godine, zamijenio je Duško Toprek, mještanin ovog sela. Svetoj liturgiji, koja je počela u 10 časova prisustvovao je i načelnik opštine, Dušan Panić, načelnici odjeljenja, predsjednik OBO Stanari, Miladinko Kovačević, predsjednik Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila opštine Stanari, kao i mnogobrojni mještani, ali i gosti koji su došli iz susjednih sela i opština. Nakon služene liturgije i parastosa, poslužen je ručak u novoizgrađenom domu, u Radnji Donjoj.