Obilježena slava crkve u Radnji Donjoj

Dana 22.09.2015. godine (utorak) obilježena je krsna slava crkve u Radnji Donjoj. Liturgijom u crkvi, sagrađenoj 1987.godine, a zatim ophodnjom oko hrama i lomljenjem slavskog hljeba, narod Ranje Donje i njihovi gosti, uz molitvu su obilježili slavu hrama. Nisu zaboravili ni svojih 10 junaka, među njima i jednu ženu koji su svoje živote dali za Republiku Srpsku.

Za njih je služen parastos i položeni vijenci. Mještani Radnje Donje navode da, iako je ovo malo mjesto, trude se da izgrade crkveni dom.Prošlogodišnjeg kuma, Gorana Jerinića, ove godine, zamijenio je Nedeljko Đekić, mještanin ovog sela i odbornik u Skupštini opštine Stanari. Mještani dodaju da, prvi put, otkad se slavi crkvena slava, prisustvuje i načelnik opštine. Načelnik opštine, Dušan Panić, poručio je da put razvoja opštine Stanari počinje upravo iz ovog mjesta. Naveo je da je dosta urađeno za razvoj opštine Stanari, kao i predstojeće radove, koji će se raditi, u pogledu infrastrukture i izgradnje puteva.