ODRŽANA TEMATSKA SJEDNICA SKUPŠTINE OPŠTINE STANARI

Danas je u sali Skupštine opštine Stanari održana tematska sjednica, sa početkom u 10 časova. Odbornici su razmatrali prijedlog Odluke o nagradama i priznanjima, koja je ujedno bila i jedina tačka dnevnog reda.

U skladu sa dostavljenim inicijativama, Komisija za nagrade i priznanja Skupštine opštine Stanari je utvrdila prijedloge za dodjelu nagrada i priznanja, koje je Skupština jednoglasno usvojila.

Ove godine, najviše opštinsko priznanje: „Povelja počasnog građanina opštine Stanari sa zlatnim grbom opštine Stanari“ dodijeliće se Miloradu Dodiku, predsjedniku Republike Srpske za izuzetan doprinos u osnivanju-obnovi opštine Stanari, njenoj uspostavi i podršci u razvojnim projektima, a iznad svega za doprinos na očuvanju i razvoju Republike Srpske, očuvanju identiteta srpskog naroda i opštem napretku svih građana Republike Srpske.

„Plaketa opštine Stanari“, dodijeliće se direktoru OŠ „Desanka Maksimović“ Stanari, gospodinu Aleksandru Ristiću, za doprinos u razvoju školstva, kao i gospođi Anki Kovačević, učiteljici u penziji, za doprinos u obrazovanju i vaspitanju više generacija učenika OŠ u Ostružnji Donjoj.

Pohvale sa novčanim nagradama od 500, 300 i 200 KM, dodijeliće se poljoprivrednicima koji su postigli izuzetne prinose postignute u poljoprivredi,  učenicima i studentima, za postignute rezultate u oblasti obrazovanja, mladim sportistima i učenicima, za postignute rezultate na međunarodnim, regionalnim i republičkim takmičenjima, kao i višestrukim dobrovoljnim davaocima krvi,

Pomenute nagrade i priznanja dodijeliće se 09.09.2017. godine, na svečanoj sjednici Skupštine opštine Stanari, koja će se održati povodom Dana opštine Stanari u prostorijama Centra za kulturu.

21216237_10214151643252036_431727289_o 21267405_10214151643412040_1398970637_o