OPŠTINA STANARI DODIJELILA STIPENDIJE STUDENTIMA VISOKOŠKOLSKIH USTANOVA

Dana 26.11.2016. godine, sa početkom u 11 časova, održana je dodjela opštinskih stipendija redovnim studetima visokoškolskih ustanova za školsku 2016/2017. godinu. Opština Stanari dodijelila je stipendije studentima visokoškolskih ustanova, prema uslovima, koji su predviđeni u Pravilniku o kriterijumima za dodjelu studentskih i đačkih stipendija. Opštinske stipendije su dodijeljene za 73 studenta, za koje će se izdvajati od 80 do 200 KM, na mjesečnom nivou, za šta su izdvojena odgovarajuća sredstva iz budžeta opštine Stanari.

Tom prilikom, načelnik opštine, Dušan Panić, izjavio je da su ove stipendije samo nastavak onih iz 2015. godine te da će se ovakva praksa nastaviti i u narednim godinama. Predsjednik Skupštine opštine Stanari, Ostoja Stevanović, naglasio je da će ova lokalna zajednica, i u narednom periodu, voditi računa o tome da uspješne mlade ljude i studente stimuliše dodjelom novčanih sredstava te da im, na taj način, olakša školovanje.