PREDSTAVNICI OPŠTINE STANARI PRISUSTVOVALI OBILJEŽAVANJU DVADESETPETOGODIŠNJICE PROBOJA KORIDORA

U organizaciji Vlade Republike Srpske-Odbora za njegovanje tradicije oslobodilačkih ratova, dana 25.06.2017. godine, na Dugoj Njivi (opština Modriča), obilježeno je 25 godina od proboja Koridora, istorijskog događaja za Republiku Srpsku.

Opština Stanari, kao lokalna zajednica i Opštinska boračka organizacija su, tom prilikom, obezbijedile besplatan prevoz do Duge Njive, koji je organizovan 25.06.2017. godine, sa početkom u 07:00 časova, ispred Centra za kulturu.

Samom događaju su prisustvovali najviši zvaničnici Republike Srpske: predsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Milenko Savanović, predsjednik Boračke organizacije, general Milomir Savčić,  načelnici opština, sa saradnicima, predstavnici opštinskih boračkih organizacija, te mnogobrojni prisutni.

Njegovo Preosveštenstvo g. Hrizostom, Episkop zvorničko-tuzlanski, sa sveštenstvom, služio je Svetu arhijerejsku liturgiju u manastiru Duga Njiva, a potom održao parastos ispred Spomenika poginulim borcima u Odbrambeno otadžbinskom ratu, gdje su, nakon parastosa položeni vijenci.

Nakon polaganja cvijeća prisutnima su se obratili  predsjednik Boračke organizacije RS general Milomir Savčić, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Republike Srpske, Milenko Savanović i predsjednik RS, Milorad Dodik.

U toku programa, nastupile su članice Ženskog kamernog hora iz Banjaluke. Nakon obraćanja zvaničnika, uslijedio je kulturno-umjetnički program u izvođenju  glumaca Narodnog pozorišta iz Banje Luke i Orkestra harmonika iz Ugljevika.

Ispred naše lokalne zajednice, obilježavanju dvadesetpetogodišnjice proboja Koridora, prisustvovali su poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske, Goran Jerinić, načelnik opštine Stanari, Dušan Panić, sekretar Opštinske boračke organizacije Stanari, Dragan Zelenković, članovi Predsjedništva OBO Stanari, Vitomir Babić i Boro Dolić, predsjednik MBO Stanari, Zoran Milaković, kao i 34 pripadnika boračke populacije sa područja opštine Stanari.