SLUŽEN PARASTOS ZA POGINULE BORCE U OSTRUŽNJI DONJOJ

U Ostružnji Donjoj, kod spomen-obilježja, juče je služen parastos i položeno cvijeće za 28 boraca koji su poginuli u proteklom Odbrambeno-otadžbinskom ratu. Parastosu su prisustvovali predstavnici Opštinske boračke organizacije, predstavnici Organizacije porodica zarobljenih i poginulih boraca i nestalih civila opštine Stanari,  predstavnici opštine Stanari, članovi porodica poginulih boraca, kao i mještani ove mjesne zajednice.

Predsjednik Opštinske boračke organizacije Stanari, Miladinko Kovačević, izjavio je da se počast poginulim saborcima sa ovog područja tradicionalno odaje na Ilindan. Takođe, Kovačević je podsjetio da su život za stvaranje Republike Srpske položila 283 borca iz Stanara.

Ispred opštine Stanari, parastosu je prisustvovao predsjednik Skupštine, gospodin Ostoja Stevanović, kao i predstavnici Odjeljenja za opštu upravu, u čijem sklopu se nalazi referat za boračko-invalidsku zaštitu.

Stanari - sjećanje