U ZTC „BANJA KULAŠI“ UPUĆENA DRUGA GRUPA KORISNIKA BANJSKE REHABILITACIJE

Opština Stanari danas je uputila drugu krupu korisnika banjske rehabilitacije (50 korisnika) u ZTC „Banja Kulaši“. Okupljanje korisnika je počelo u 09:00 časova u sali Skupštine opštine Stanari, gdje su ih, ispred Opštinske uprave dočekali načelnik opštine, gospodin Dušan Panić, predsjednik Skupštine, gospodin Ostoja Stevanović, v.d. načelnik Odjeljenja za opštu upravu, gospodin Radojica Ćelić, v.d. načelnik Odjeljenja za privredu i finansije, gospodin Zoran Škorić, kao i predsjednik Opštinske boračke organizacije, gospodin Miladinko Kovačević i predsjednik Organizacije  porodica poginulih i zarobljenih boraca i nestalih civila opštine Stanari, gospodin Mirko Jotić, koji su ujedno korisnicima poželjeli ugodan boravak.

Liječenje, odnosno banjsko-klimatska rehabilitacija obuhvata:

  • smještaj korisnika,
  • ljekarski pregled prilikom prijema,
  • izradu plana i programa rehabilitacije za svakog korisnika posebno,
  • određivanje fizikalne terapije i balneoterapijske procedure, termoterapiju,
  • stalni medicinski nadzor,
  • ishranu od tri obroka, primjerenog kvaliteta i kvantiteta,
  • turističko-rekreativne sadržaje,
  • ostale vidove rekreacije.

Takođe, opština Stanari je korisnicima banjske rehabilitacije obezbijedila besplatan prevoz do ZTC „Banja Kulaši“.