VATROGASNA JEDINICA STANARI OPREMLJENA JOŠ JEDNIM VOZILOM

U Vatrogasnu jedinicu Stanari stiglo je vatrogasno vozilo za početno gašenje požara. Vozilo je finansirano sredstvima opštine Stanari, prema Planu utroška sredstava za realizaciju posebnih mjera zaštite od požara za 2016. godinu.

Vozilo je marke „Isuzu“, kapaciteta 350 litara vode i 25 litara pjenila, opremljeno potrebnom vatrogasnom opremom, vitlom za brze intervencije, izolacionim aparatima i razvalnim alatom. Ovim vozilom se mogu vršiti intervencije na gašenju početnih požara na otvorenom prostoru, kao i požara na objektima i vozilima. S obzirom na to da je vozilo opremljeno razvalnim alatom marke „Vilager“, uz pomoć ovog vozila mogu se vršiti i tehničke intervencije-saobraćajni udesi.

Ovim vozilom, Vatrogasna jedinica Stanari značajno je  popravila efikasnost, a treba napomenuti da Jedinica već posjeduje jedno navalno vatrogasno vozilo „Volvo FL6/14 Angloko“, koji je donacija Republičke uprave civilne zaštite.

Dobavljač novog vatrogasnog vozila je „Tehnička zaštita“ d.o.o.  Doboj.