ОТВОРЕН ДОГРАЂЕНИ ДИО ОРГАНИЗАЦИОНЕ ЈЕДИНИЦЕ „МАТКО“

Директор Основне школе „Десанка Максимовић“ Александар Ристић и директор компаније „Електране Станари“ Саво Мирковић данас су свечано отворили дограђени дио Организационе јединице предшколског васпитања и образовања „Матко“ Станари.

„Данас имамо част да у нашој школи дочекамо представнике „Електрана Станари“ који су нам и овај пут помогли и омогућили да нових 16 полазника јасличке групе данас има своје мјесто у Организационој јединици „Матко“. Користим ову прилику да се захвалим на досадашњем ангажману и желим да истакнем да су они наши највећи пријатељи и да помажу нашој школи од дана њиховог доласка“, изјавио је директор ОШ Александар Ристић.

Ристић је истакао да је за доградњу и адаптацију простора ОЈ „Матко“ компанија „Електране Станари“ донирала преко 50 000 КМ, док је школа додала остатак новца. Сам простор је прошао контролу Министарства просвјете и културе РС и у потпуности одговара потребама дјеце. Организациона јединица „Матко“ броји 68 полазника, од којих је 16 нових полазника , што значи да свако дијете са подручја општине Станари има своје мјесто, а што се тиче запослених ОЈ „Матко“ има сав потребан кадар. Доградњом је добијен простор за јасличку групу који има око 50 квадрата, додати су холови, простор за комуникације, тоалет, а укупна вриједност је око 90 000 КМ.

Директор је такође истакао да ће у будућности имати потребу да дограде школу и вртић, с обзиром на констатни прилив дјеце, за шта већ има израђен пројекат који чека реализацију.

Директор „Електрана Станари“ Саво Мирковић нагласио је да ће наставити са традицијом улагања у изградњу школских објеката те да их радује што су донирана средства јако добро искориштена.

„Општина има потписан споразум са Школом који је везан за плаћање материјалних трошкова, да би ОЈ „Матко“ неометано функционисала. Компанија „Електране Станари“ и овога пута показала је висок ниво друштвене одговорности уложеним средствима за проширење ове организационе јединице. Желим да напоменем да је ова компанија нашем дому здравља донирала ново амбуналтно возило, тако да је она присутна у свим сферама, не само у школству“, изјавио је начелник општине Радојица Ћелић.

Након отварања директор ОШ „Десанка Максимовић“ Станари, заједно са директором „Електрана Станари“ и начелником Општине Радојицом Ћелићем обишли су новоизграђене просторије ОЈ „Матко“.