Dobrodošli u Stanare Mapa

U STANARIMA ODRŽANA KONFERENCIJA BEBA 2023

U prisustvu velikog broja građana sinoć je u parku OŠ „Desanka Maksimović“ Stanari održana Konferencija beba koja je okupila najmlađe stanovnike naše lokalne zajednice.  Ove godine na Konferenciju beba prijavilo se 36 najmlađih stanovnika naše opštine.

Konferencija beba je održana na inicijativu Ministarstva porodice, omladine i sporta, a u saradnji sa OŠ „Desanka Maksimović“ Stanari, Udruženje višečlanih porodica opšine Stanari, JU Centar za kulturu opštine Stanari i JU Sportsko-turistička organizacija opštine Stanari.

U toku Konferencije izabrano je tročlano Predsjedništvo beba: najmlađa beba, najstarija beba i beba sa najviše braće i sestara. Pored izabranog Predsjedništva beba za narednih godinu dana, organizovana su takmičenja za djecu i za njihove roditelje, a za sve njih, uz pomoć prijatelja konferencije pripremljeni su prigodni pokloni, dok su za dobru zabavu bili zaduženi učenici OŠ „Desanka Maksimović“, vrtićka grupa „Matko“ i SKPD „Lazarica“ Stanari.

Posebnu zahvalnost dugujemo sponzorima ovogodišnje Konferencije, a to su:

-Đurić MBB;

-Veterinarska ambulanta sa apotekom „Mediko Vet“;